Anaokulu Kayıt Süreci

 

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın artık anaokulu kayıt süreci için gerekli yaşa ulaştığında aileler için biraz zorlu bir dönem başlıyor demektir. Çocuğunuz ilk defa okul ile tanışacak ise evden ayrılmak konusunda biraz sıkıntı yaşanabilir. Ancak daha önceden kreş vb eğitim kurumlarına gitmiş ise sorun olmadan okul sürecine başlayabilirsiniz. Anaokulu kayıt süreci devlet ve özel okullarda farklılıklar göstermektedir. Devlet okullarında haziran ayında ön kayıtlar başlar iken özel okullarda bu tarihler eylül ayına kadar uzayabilmektedir.

Özel okullarda çocuğunuzun eğitim alması için anaokulu kayıt süreci oldukça önemlidir. Çünkü bu okullar randevu sistemi ile aileler ile görüşme sağlayarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Bağcılar Anaokulu olarak bu kayıt süreçlerinde etkili görüşmelerin yapılması ve ailelerin taleplerini anlamak ve kurumumuzu tam manası ile tanıtmak için randevu sistemi ile ailelerimizi ağırlamaktayız. Anaokulu çocuklarınızın en doğru eğitimi alabilmeleri için kaçırılmayacak bir fırsattır. Ülkemizde hala çalışmaları devam eden zorunlu eğitim kapsamına Anaokulu eğitimi de dâhil edilmeye çalışılarak çok daha fazla çocuğumuza eğitim imkânı sunulması hedeflenmektedir.

Kayıt Öncesi Öğrenci Tanıma

Pek çok özel anaokulu kesin kayıtlar yapılmadan evvel öğrencileri tanımaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Öğrencilerin kayıt yapılmadan dil gelişimi, algı düzeyleri, motor becerileri ve özel yetenekleri çok daha yakından gözlemlenerek sınıf belirlemeleri yapılmaktadır. Bağcılar Anaokulu olarak kurumumuz da çocuklarınızı çok daha yakından tanıyarak eğitim vermektedir. Burada amaç çocukların kendi yeteneklerine uygun bir sınıfta eğitim almasının sağlanmasıdır. Yapılan bu çalışmalar aileler ile paylaşılmaktadır. Bu sayede Bağcılar Anaokulu olarak ilk andan itibaren aile ile iletişim sağlamaktayız. Bu da çocuk için son derece önemli bir unsurdur.

Kesin Kayıt İşlemi

Kurumumuzu tercih etmeye karar verdiğiniz zaman kesin kayıt işlemleri oldukça kısa sürmektedir. Kaliteli eğitim anlayışımız ve önce insan misyonumuz, alanında uzaman eğitim kadromuz ile size hizmet vermekteyiz. Kayıt işlemi yapılan her çocuk bizim için özeldir. Kurumumuz her çocuğumuzu hayata hazırlayacak ve çok daha güçlü olarak ayakları üzerinde durmaları gereken bu zorlu hayat yolunda ilk adımlarını düşmeden atmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Amacımız ticaret değil hayata insan kazandırmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir